Jaronwoj Blog Warszawa Polska


III ZJAZD GEOPOLITIKI we Wrocławiu wypowiedz Dr. Modesta Kulerowa z REGNUM
Październik 23, 2010, 9:49 pm
Filed under: Geopolityka, polityka, Polityka energetyczna | Tagi: , , , , ,

KILKA SŁÓW WSTĘPU O MODEŚCIE  KOLEROWIE

20.10.2010 Modest Kolerow,  rosyjski analityk, historyk, doradca administracji prezydenta Federacji Rosyjskiej i redaktor naczelny agencji informacyjnej Regnum.

Gościł w budynku Sejmu RP gdzie odbyło się spotkanie i dyskusja gościa z Rosji z prezydium Grupy Współpracy Międzyparlamentarnej Polska-Rosja, na którym oceniono stan i perspektywy relacji obu krajów.

REGNUM негосударственное федеральное информационное агентство, распространяющее новости Росснегосударственное федеральное информационное агентство, распространяющее новости России и ближайшего зарубежья от собственных корреспондентов, дочерних агентств и партнеров. Сфера вещания ИА REGNUM охватывает все регионы России и сопредельные государства Европы, Средней Азии и Закавказья.ии и ближайшего зарубежья от собственных корреспондентов, дочерних агентств и партнеров. Сфера вещания ИА REGNUM охватывает все регионы России и сопредельные государства Европы, Средней Азии и Закавказья.

WIKIPEDIA

Cytat z TYGODNIKA POWSZECHNEGO

Kolerow jest człowiekiem Gleba Pawłowskiego, głównego dziś ideologa Kremla i autora projektu “Putin na prezydenta”. Od 2002 r. Kolerow jest naczelnym redaktorem agencji informacyjnej Regnum. Na jej stronie internetowej i w internetowym czasopiśmie “Russkij Żurnał” prezentował swoje publikacje, poświęcone rozważaniom o konieczności odbudowy imperium rosyjskiego, odzyskania przez Rosję wpływów na obszarze b. ZSRR; przestrzegał przed wrogiem wewnętrznym i zewnętrznym (UE i NATO jako motor rozmontowania Federacji Rosyjskiej). Jako przyczynę “aksamitnych rewolucji” w Gruzji i na Ukrainie wskazywał “spisek wrogów, którzy pragną utraty przez Rosję jej suwerenności”.

Oto kilka próbek z pism Kolerowa: “Kazachstan jest głównym zewnętrznym zagrożeniem dla Rosji, Rosja musi więc utrwalać swą obecność militarną w Kirgizji i Tadżykistanie. Podobnie groźne jest hipotetyczne przejęcie władzy na Ukrainie i Białorusi przez proamerykańskich nacjonalistów. Z kolei rosyjski Daleki Wschód jest zagrożony przez ekspansję Chin i Japonii. Kaukaz Północny będzie wieczną strefą frontową. Rosja musi myśleć o obronie Rosjan za granicą”. Albo: “Okupacja krajów bałtyckich nie leży obecnie w interesach Rosji. Ale jeśli okaże się korzystna – to nie ma żadnych formalnych przeszkód”. I dalej: “Plan architektów udzielających pomocy Wiktorowi Juszczence polega na tym, by rozpętać sterowany konflikt w miękkim podbrzuszu Rosji”.

http://tygodnik2003-2007.onet.pl/2563,10707,1224903,tematy.html

Organizatorzy wystąpienia na III Zjezdzie Geopolityków we Wrocławiu: Polskie Towarzystwo Geopolityczne, Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego (gospodarz), stowarzyszenie Instytut Geopolityki (koordynator), Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych zaprosili Dr. Modesta Kolerowa.

  RELACJA WIDEO WYPOWIEDZI Z TŁUMACZENIEM NA JĘZYK POLSKI .

http://www.youtube.com/watch?v=97KrWF6bRmg

Wojciech Stefan  Jaroń

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: