Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Pianistka MAN LI – Jama Michalikowa w Krakowie
Październik 16, 2010, 7:02 am
Filed under: Uncategorized | Tagi: , , , ,

Pianistka MAN LI – Jama Michalikowa w Krakowie

Na lotnisku Okęcie spotkałem pianistkę Man Li przylatująca z Chin- spotkanie w miłej rodzinnej atmosferze. Usłyszalem o ciekawej imprezie artystycznej z CHOPINEM w wykonaniu MAN LI  jej gościem  IMERI KAVSADZE w poniedziałek 18.10.2010 godz. 18:00 kawiarnia Jama Michalika przy ulicy Floriańskiej 45 w królewskim mieście Krakowie.

Znany bard krakowski Mieczysław Święcicki twierdzi, że do dziś „Jama Michalika” syci nas wspaniałymi potrawami oraz strawą duchową: „Przed 104 laty ulica Floriańska nie miała nawet   porządnego chodnika, ale to  tu zrodziła się kabaretowa tradycja Krakowa, która trwa do dziś, a jej szczytowym osiągnięciem była słynna „Piwnica pod Baranami. Niewiele było na przełomie XIX i XX wieku miejsc dorównujących „Jamie Michalikowej”, w  okresie kiedy po śmierci wielkiej Heleny Modrzejewskiej skończyły się ostatecznie słynne jej kolacje w hotelu „Pollera”

Powrót do tradycji Młodej Polski

 „To miejsce przywołuje wielu osobom wspomnienia o najpiękniejszych chwilach młodości.  Spotykaliśmy się na nastrojowych ucztach, przenosząc się w magiczny świat Młodej Polski”. „Jama Michalika” tak spodobała się polsko – chińskiej pianistce Man Li Szczepańskiej już po jej pierwszym koncercie w tym miejscu  przed paru laty, że teraz przyjęła osobiście zaproszenie i wraz z całą rodzina odkryła  na nowo, że może być dla niej zródłem twórczej inspiracji i miejscem do poszukiwań prawdziwych polskich klimatów literacko – muzycznych i da jej nowy impuls i natchnienie do twórczości kompozytorskiej i występów koncertowych przed publicznością. „Zrobimy wszystko, aby ściągnąć tutaj jak najwięcej przyjaciół i  prawdziwych miłośników muzyki polskiej.”

W okresie intesywnej promocji Roku Chopinowskiego – Warszawa rozbłysła licznymi koncertami. Jak widać Kraków i jego mieszkańcy oczekują też muzyki na najwyższym poziomie bowiem MAN LI jest to diament orientu szlifowany w Polsce.

Kejow

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: