Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Gudzowaty – gaz pachnie mafią – umowa gazowa z Rosją?

Gudzowaty – gaz pachnie mafią – umowa gazowa z Rosją?

Kuba Strzyczkowski  z Polskiego Radia „Trójki”  przeprowadził jeden z najciekawszych wywiadów z Aleksandrem Gudzowatym z Prezesem BATRIMPEXU , redaktor naczelny czasopisma ‘RUROCIĄGI” ,

 
Cytat z audycji „Za a nawet przeciw” PR3
 
Gudzowaty przypomniał, że już dziesięć lat temu gotowy był projekt połączenia Szczecin – Bernau, dzięki, któremu moglibyśmy sprowadzać gaz z Niemiec. Gdyby do tego doszło nie mielibyśmy teraz kłopotów z Rosjanami, bylibyśmy dla nich równoprawnym partnerem. – Topachnie mafią, nie ma się co tu bawić lekkimi słowami. Tu powinien jakiś nieustraszony prokurator wziąć ich za łeb, przesłuchać i ustalić prawdę. Komu zależało na tym, żeby nie dopuścić do dywersyfikacja dostaw gazu do Polski – mówi. Dodał też, że budowa gazociągu z Norwegii była pomysłem wirtualnym, bo był on niezwykle drogi.
 
 
Witold Michałowski, redaktor naczelny kwartalnika „Rurociągi’ proponuje radykalne rozwiązanie, zerwać umowę z Rosją. Jego zdaniem to źle skonstruowana umowa. Jest ona rozciągnięta na zbyt długi okres, ponad 30 lat, a za gaz płacimy chyba najdrożej w Europie. Twierdzi też, że agentura wpływów rosyjskich jest nadal w Polsce potężna i to ona stoi za tym prozumieniem. – Zostaliśmy ograni – mówi o negocjacjach z Rosjanami. Zamiast gazu z Rosji proponuje import gazu skroplonego, który jest dużo tańszy
Na stronie polskiego Radia można odsłuchać rozmowę
 
 
http://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/267576,Czy-podpisac-umowe-z-Rosja
 
Podsumowanie
 
Aleksander Gudzowaty potwierdził istnienie mafii gazowej w Polsce co w zestawieniu do wypowiedzi Witolda Michałowskiego do działalności agentów wpływu rosyjskiego wskazuje że zostaliśmy celowo i świadomie wmanewrowani w monopolistyczna umowę.
 
Kejow
 
PS. Red. Michałowski na zakończenie powiedezał do Prezesa Gudzowatego „ kocham pana za ta wypowiedź” , zważywszy że poprzednio Gudzowaty wygrał proces na naruszenie praw osobistych z red, Michałowskim i zaplacił.
Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: