Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Kontrola Rosji a,ukraiński gazociąg vs. South Stream

Kontrola Rosji a,ukraiński gazociąg vs. South Stream 

 

Premier Rosji Wladimir Putin zaproponował “zjednoczenie” Gazpromu i Naftogazu, ponieważ rosną jego wpływy na Ukrainie, a premier Ukrainy Wiktor Janukowycz stara się rozwikłać spory narosłe podczas rządów byłego prezydenta Wiktora Juszczenki. Ukraina musi obniżyć koszty energii, ponieważ stopniowo rezygnuje z dotacji, stosując się do programu pożyczkowego w wysokości 15,2 miliardów dolarów z Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Proponowane połączenie firm umożliwi Rosji zmodernizowanie gazociągu zaopatrującego region bałkański, eliminując konieczność wdrożenia projektu gazociągu South Stream, który miał ominąć Ukrainę, powiedział Azarow.
Zmodernizowanie południowego gazociągu prowadzącego na Bałkany “to bardzo obiecujący projekt” powiedział Azarow. Dodał też, że „umożliwi on Rosji przesyłanie bezawaryjnie do Bułgarii paliwa i pozwoli na zrealizowanie projektu South Stream tylko na terenie naszego kraju”.

Projekt będzie “obustronnie korzystny” i zapewni Ukrainie “gwarancje tranzytowe”,dodał Azarow.

Odmówił podania szczegółów, jak będzie wyglądała wspólna kontrola gazociągu i co dla Ukrainy oznacza dostęp do rosyjskiego gazu, ponieważ negocjacje wciąż trwają. Powiedział natomiast, że wspólne przedsięwzięcie wymaga ponownego wynegocjowania zasady ustalania ceny przesyłki rosyjskiego gazu na Ukrainę.
 

Autorki – Daryna Krasnolutska i Kateryna Choursina Bloomber News

CEL DZIAŁANIA ROSJI OBEJŚCIE UKRAINY

Zródło Wikipedia

PODSUMOWANIE

South Stream to wspólny projekt rosyjskiego Gazpromu i firmy włoskiej firmy Eni. opracowanie rurociągu do transportu gazu na rynki europejskie z obejściem niepewnej Ukrainy przez Morze Czarne Analogia Rurociąg bałtycki Nod Stream omijący Polskę.  Gazociąg South Stream z Rosji zapewni możliwości tranzytu nadwyżki, która jest  ważne do spełnienia życzeń Moskwy do ustalania cen gazu w Europie, chce podzielanych przez potencjalnych członków grupy  Putina „gazowy OPEC”, takich jak Iran , Wenezuela,Katar i Algieria.,Rosja będzie również w stanie wpływać na rynki i polityki w Europie poprzez HUB w Baumgarten w Austrii centrum dystrybucji gazu dla końcowych krajów odbiorców  przewidywanych  Nabucco and South Stream. Nabucco oraz South Stream. Rosyjski plan jest dość prosta: karanie państw, które nie poddają się jego wpływ poprzez odcięcie dostaw lub budowy nowych gazociągów, że obwodnica np.(takie jak Nord Stream i South Stream), a nagradzanie tych krajów i przywódców politycznych, które współpracują z Rosją w lukratywnych ofert energii. Utrzymanie monopolu na transport gazu do Europy  to cel Moskwy nadrzędny.

Ps,

С Днем работника нефтяной и газовой промышленности!

Здравствуйте!

Примите самые искренние поздравления с профессиональным праздником!

Желаем здоровья, благополучия и реализации всех жизненных планов!

До новых и интересных встреч на www.jaronwoj.wordpress.com

  

С наилучшими пожеланими

Kejow


Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s%d blogerów lubi to: