Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Piwo Jamalskie warzone przez Pawlaka krytyka Sikorskiego z MSZ

 

W tym momencie wicepremier Pawlak zrobił zwrot na pięcie. We wtorek oświadczył, że zaproponował premierowi, by porozumienie z Rosją podpisał minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski – po doprowadzeniu do zgodności z europejskimi przepisami. Padło na Sikorskiego, bo MSZ także miał wątpliwości, czy gazowe porozumienie jest zgodne z europejskim prawem. MSZ napisał o tym w tajnej opinii, którą Pawlak ujawnił pod koniec marca, krytykując dyplomację za te poglądy. Wcześniej Pawlak insynuował – bo nie podawał żadnych konkretów – że w jego negocjacjach z Rosją przeszkadzają „sabotażyści” z administracji rządowej.

Premier – niestety – przemilcza enuncjacje wicepremiera, któremu powierzył pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo energetyczne kraju. A wygląda na to, że Pawlak nawarzył piwa w umowie gazowej z Rosją. I teraz po prostu nie chce go wypić.

 

Źródło:Gazeta Wyborcza

Więcej… http://wyborcza.pl/1,86116,8189606,Pawlak_nawarzyl__Kto_wypije_.html#ixzz0w0UKNZqV
 

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski jest za likwidacją monopolu Gazpromu w tranzytowym gazociągu przez Polskę. Wicepremier Waldemar Pawlak jest temu przeciwny.

W przyszłym tygodniu rząd zajmie się porozumieniem gazowym z Rosją. Jednym z głównych problemów jest monopol Gazpromu na tranzyt gazociągiem jamalskim. Komisja Europejska zastanawia się, czy Polska złamie europejskie prawo dając Gazpromowi taki monopol na korzystanie z rury i ulgowe opłaty za przesył na 35 lat z góry.
 

Sprawa jest dość drażliwa, bo Bruksela może uznać uprawnienia Gaz-Systemu jako operatora za zbyt małe , a z drugiej strony jest Moskwa, które może je uznać za zbyt duże. Właścicielem Jamału jest EuRoPol Gaz – spółka Gazpromu i PGNiG, a zgodnie z unijnym prawem firmy handlujące gazem nie mogą się zajmować jego transportem

PAP/WNP

Komentarzy już było sporo , nadchodzi czas na rozgrywkę  robra i popijanie piwa.

Kejow

Reklamy

1 komentarz so far
Dodaj komentarz

Panie Wojciechu, prawdziwa rozgrywka zacznie się dopiero w październiku gdy zbliżające się mrozy przycisną polityków do ściany, a E.ON-owi nie uda się uzyskać zgody na eksport gazu z Ukrainy do Polski.

Komentarz - autor: Maciej
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: