Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Zadymka śnieżna na obradach P.Z. Snowboardu latem

Letnie i śnieżno burzliwe Sprawozdawczo – Wyborcze Zgromadzenie Delegatów Członków Polskiego Związku Snowboardu.

 
Nowy Targ 2010-07-17 g. 10.00
 
Organizacja obraz Polskiego Związku Snowborbu latem
Parę minut wcześniej należało przejść selekcję, bo ochrona wpuszczała tylko uwiarygodnione osoby będące formalnie delegatami członków Związku lub członkami Związku. Jest zadyma. Jedni chcą wejśc ale ochrona ich nie wpuszcza, inni już weszli, ale jeszcze nie odebrali mandatów.
Punktualnie o 10.00, tak jak było to podane do wiadomości, Prezes ustępującego Zarządu Marek Król ogłasza, że jest kworum i można rozpocząc obrady. Przed ogrodzeniem budynku zostali ci, którzy nie mieli zaproszenia lub ważnej dokumentacji uprawniającej do uzyskania mandatu, a są to pp Ligoccy, p. J. Marczułajtis i inni.
 
Sprawy samorządowe
Początek to komisja mandatowa i wybór prowadzącego obrady. Po dłuższej chwili zebrani zgadzają się żeby zebranie prowadził jeden z lokalnych działaczy samorządowych i asystent jednego z posłów p. Mariusz Jelonek. Już sam początek pełnienia tej funkcji pokazuje, że jest to człowiek zaprawiony w prowadzeniu trudnych obrad ciał kolegialnych.
 
Nadzór janosikowy Ministerstwa Sportu
Ok. g. 11.00 wpada na salę obrad wzburzona kobieta z okrzykami, że nie wyobraża sobie takich obrad i nie w takim miejscu i jak ochrona śmiała ją pytac o okazanie dokumentów. Zaskoczeni delegaci wyrażają swoją dezaprobatę i wzywają ochronę. Stojący obok niej młody człowiek wyjaśnia, owa pani to dyrektor departamentu sportu kwalifikowanego i młodzieżowego w ministerstwie sportu pani Budzanowska, a on, ten objaśniający, to wiceminister w tym ministerstwie i nazywa się Półgrabski. Te wyjaśnienia i potwierdzenie tożsamości uspokaja delegatów i witają przybyłych na obrady oficjeli z nadzorującego związek ministerstwa brawami.Po tym incydencie zabrał głos p. wiceminister.
 
Krytyka i pouczenie od Apoloniusza Tajnera
W miedzy czasie na obrady przybywa kolejny zaproszony gośc, prezes PZN p. Apoloniusz Tajner. W obszernym przemówieniu p. wiceminister bardzo negatywnie ocenił ustępujący zarząd i pouczył delegatów jak mają glosować i wybierać nowe władze, bo w przeciwnym razie cofnie dotacje oraz, że z powodu na niegodne miejsce i złą atmosferę nie będzie uczestniczył w tych obradach. Po wystąpieniu wiceministra glos oddano delegatowi reprezentującemu sport akademicki, który jednocześnie jest rektorem katowickiej AWF i wiceprezesem PKOL. (W międzyczasie p. wiceminister zmienia zdanie i zostaje na obradach.) Poparł on stanowisko wiceministra i oświadczył, że jako delegat opuszcza obrady, bo spotkanie jest w złym miejscu i towarzystwie. Na prośbę wiceministra zaproszono na obrady sportowców, tzn p. Ligockiego i p. Marczułajtis, którzy w ramach występu gościnnego przedstawili swoją opinię o pracach ustępującego zarządu. Opinię zadziwiająco zbieżną ze stanowiskiem p. wiceministra.
 
Po kilkudziesięciu minutach, wg porządku obrad, zabrał głos ustępujący prezes mówiąc, że taka ocena jest nieuzasadniona i na dowód czego przedstawia decyzję ministra sportu z kwietnia bieżącego roku, potwierdzającą to zdanie oraz informuje, że audytorzy, którzy skończyli właśnie audyt wydali bardzo dobrą opinię. Przekazuje również informację o toczących się sprawach cywilnych i karnych wszczętych z inicjatywy związku oraz ich dotychczasowych wynikach, które potwierdzają stanowisko związku w tych sprawach.
Porządek obrad przewidywał wybranie nowych władz, co nastąpiło i po marnych siedmiu godzinach zebranie zakończono.
Zarząd Związku
 
Marek Król – Prezes PZS

Z zawodu lekarz, pełniący funkcje Zastępcy Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie. Ze snowboardem związany od 6 lat .

Piotr Biernat – V-ce Prezes d/s organizacyjnych, sekretarz

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie- kierunek menager sportu, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie – trener drugiej klasy pływania , instruktor pierwszej klasy gimnastyki sportowej, absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie- kierunek wiedza o społeczeństwie. Instruktor snowboardu od 2000 roku. Prezes oraz trener KKS Krynica, trener koordynator Małopolskiej Kadry Wojewódzkiej w snowboardzie.

Paweł Dawidek – V-ce Prezes ds. sportu

Absolwent elektroniki na AGH Kraków. Mistrz Polski w slalomie równoległym, trener I klasy w snowboardzie. Prowadzi grupę snowboardową F2 Dawidekteam.pl.

Iwona Kotuła – V-ce Prezes ds. marketingu

Absolwent AWF Kraków – trener piłki siatkowej, instruktor snowboardu, sędzia snowboardowy. Od 2002 r. pracuje jako trener w Ski Test Kraków.

Adam Ficek – członek Zarządu

Absolwent AWF Katowice, nauczyciel wychowania fizycznego.Trener narciarstwa, instruktor sportowy klasy I .Instruktor rekreacji ruchowej.Ze snowboardem związany od 6 lat.Organizator wielu imprez sportowych. Właściciel klubu sportowegoFUN-SPORT GALAXY Chorzów.

Konrad Krasnodębski – skarbnik

Założyciel warszawskiego Centrum Snowboardu Board Shop.
Od 2000 roku założyciel i trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Board Shop, trener wojewódzkiej kadry Mazowsza juniorów i młodzików, sędzia snowboardowy.

Szczepan Ligocki – członek Zarządu

W nowym Zarządzie pełni funkcje Przewodniczącego Komisji Sędziowskiej.
Trener CCS Cieszyn. Jest przedstawicielem PZS w Komitecie Organizacyjnym Olimpiady (EYOF).

 
Kejow
 
Materiały źródłowe własne
Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: