Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Agenci wpływu Rosji blokują via UE inwestycję gazoport LNG

Dziennik Gazeta Prawna

Gra z Brukselą toczy się aż o blisko 380 mln euro, czyli ponad 1,5 mld zł. To prawie 60 proc. z wartego prawie 2,5 mld zł programu budowy terminalu. UE miała przekazać pieniądze– w ramach tzw. programu odbudowy (Recovery Plan) oraz Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – Polskiemu LNG, spółce odpowiedzialnej za inwestycję w świnoujski gazoport. „DGP” dowiedział się, że może być z tym poważny problem.

Bruksela krytykuje przetargi

Według naszego informatora znającego szczegóły sprawy Komisja Europejska ma zastrzeżenia do przetargów związanych z budową terminalu. Na razie nieoficjalnie przedstawiciele KE ostrzegli polską stronę, że fundusze strukturalne mogą nie zostać przyznane, jeśli wykonawcy gazoportu zostaną wyłonieni na podstawie obowiązującego regulaminu przetargu. PLNG nie zamierza jednak ani unieważniać przetargów, ani zmieniać ich reguł. Szanse na kompromis są więc nikłe.

Dzienik Gazeta Prawna

Przykładowy przetarg w Polskim LNG na nadzór inwestycyjny

Spółka Polskie LNG S.A. ogłosiła procedurę wyboru nadzoru inwestorskiego 18 sierpnia 2009 r. Wnioski o udział w postępowaniu złożyło 11 podmiotów z 9 krajów. 9 grudnia 2009 r. do finałowego etapu zakwalifikowano trzy konsorcja: SOCOIN Ingenieria y Construcción Industrial, S.L.U.  (Hiszpania), konsorcjum: ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. (Polska) – ILF Beratende Inguenieure GmbH (Niemcy) – MEI, LLC (USA) oraz konsorcjum: WS Atkins-Polska Sp. z o.o. (Polska) – Atkins Ltd. (Wielka Brytania). 28 stycznia 2010 r. wszystkie te podmioty złożyły oferty wstępne, a następnie – 14 kwietnia 2010 r. – oferty ostateczne.

26 kwietnia br. hiszpańska firma SOCOIN złożyła odwołanie do Sądu Polubownego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, w związku z rozstrzygnięciem postępowania na nadzór inwestorski nad budową terminalu LNG w Świnoujściu. Taką ścieżkę odwołania przewiduje regulamin postępowania, który zaakceptowały wszystkie uczestniczące w nim strony.

W postępowaniu na wybór nadzoru inwestorskiego złożono trzy oferty ostateczne. Oferta hiszpańskiej firmy SOCOIN została odrzucona ze względu na istotne błędy formalne. Z dwóch pozostałych ofert, zgodnie z zasadami przetargu, 16 kwietnia br. wybrano najtańszą, brytyjsko-polskiego konsorcjum WS Atkins-Polska Sp. z o.o. i Atkins Ltd

Informacja Prasowa LNG

http://www.polskielng.pl/nc/biuro-prasowe/aktualnosci/wiadomosc/artykul/200801.html

http://www.polskielng.pl/nc/biuro-prasowe/aktualnosci/wiadomosc/artykul/200821.html

JAK JEST FINASOWANA INNWESTYCJA LNG

Łączna kwota finansowania zadeklarowana przez banki komercyjne wynosi ok. 1 mld euro. Z kolei list intencyjny z EBOR został podpisany na kwotę dofinansowania w wysokości do 200 mln euro.

„Dzisiaj podpiszemy z 11 bankami komercyjnymi umowę o wykupie obligacji Polskiego LNG o wartości blisko 1 mld euro” – powiedział w środę prezes Polskiego LNG Zbigniew Rapciak. Każdy z 11 banków zadeklarował wykup obligacji o wartości powyżej 75 mln euro. Koordynatorami finansowania przez banki komercyjne są Pekao S.A. i PKO BP. Wśród 11 banków znalazły się m.in. Bank Nordea, Bank Gospodarstwa Krajowego, BNP Fortis oraz Bank Societe Generale.

Co najmniej 30-proc. kosztów budowy terminala LNG chce pokryć z środków własnych Gaz-System w formie podwyższenia kapitału zakładowego Polskiego LNG, które jest spółką zależną Gaz-Systemu. „Traktuję te dwie spółki (Gaz-System i PLNG) jako jeden projekt i muszę znaleźć taką strukturę finansowania dla jednej i drugiej spółki, żeby to było relatywnie najtańsze” – powiedział dziennikarzom prezes Gaz-Systemu Jan Chadam. „Na terminal i nasze wewnętrzne inwestycje szacujemy, że wydamy razem kwotę rzędu 8 mld zł” – dodał.
 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Umowy-na-finansowanie-budowy-terminalu-LNG-podpisane-2102176.html

PODSUMOWANIE

Każda operacja dezinformacyjna ma swojego klienta, to znaczy osobę lub grupę, która na tej operacji zyskuje, podczas gdy jej przeciwnicy tracą. Najczęściej jest to firma komercyjna, państwo, partia lub frakcja polityczna, czy nawet pojedynczy polityk albo biznesmen. W historii ludzkości największym klientem operacji dezinformacyjnych był bez wątpienia Związek Sowiecki.
 

Dywersja ideologiczna (jakkowiek by to śmiesznie brzmiało)  poprzez agentów wpływu to:
1.Działania mające doprowadzić do demoralizacji narodu czyli głównie podważanie wartości o które się walczy, zasiewanie wątpliwości
– podwazanie wiary w siebie i wyznawane przez siebie wartości
– zaszczepienie poczucia winy – to głownie domena propagandy
– przekonanie przeciwnika o jego osamotnieniu i braku popracia ze strony międzynarodowej opinii publicznej
– osmieszanie, wyszydzanie, wykazywanie rzekomego braku logiki w działaniu
– podważanie wiary w swoje siły zbrojne i jednoczesne przekonywanie o potędze armii państwa na rzecz którego agent wpływu działa
– przekonanie o bezcelowym przedłużaniu się walk
– przekonywanie, że przeciwnik jest twardy, zdecydowany i gotowy na wszystko

2. Dyskredytowanie władzy, jej zwolenników i obrońców, przedsstawicieli i innych osobistości państwowych

3. Zneutralizowanie mas, żeby nie wystąpiły spontanicznie w obronie istniejącego porządku w państwie

4. Neutralizowanie wolnych wyborów i bojkotownie każdej jej formy

5. Dążenie do rozbicia dużych grup społecznych, gdzie istnieje dość skuteczna ochrona przed propagandą

6. Wprowadzać rozróżnienie między przywódcami a resztą i atakować przywódcę a chwalić resztę

7. Przewrotnie wykorzystywać wyznawane przez atakowanych wartości

8. Lansowanie postaw nagannych z punktu widzenia moralnego np: chciwości, rozwiązłości
 

Kejow

Reklamy

1 komentarz so far
Dodaj komentarz

Pretty! This was a really wonderful article.
Many thanks for supplying this information.

Komentarz - autor: Customer Satisfaction enhanced with B2B Live Chat
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: