Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Zły system i procedury celno-podatkowe w paliwach
Maj 17, 2010, 8:42 pm
Filed under: Paliwa, polityka | Tagi: , ,

Zły system i procedury celno-podatkowe w paliwach

Zdaniem przedstawicieli branży największym problemem branży paliwowej jest brak kluczowych regulacji prawnych i niedostatecznie rozwinięta logistyka paliwowa. 
 
By rynek paliwowy w Polsce mógł się dynamicznie rozwijać, niezwykle ważne jest wprowadzenie regulacji dotyczących zapasów obowiązkowych paliw i biopaliw oraz rozwój niedostatecznej obecnie infrastruktury – podkreśla Jerzy Brniak, dyrektor generalny BP Europa SE w Polsce a do niedawna również prezes Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.
 
Według niego na dynamikę rozwoju branży hamująco działa także reżim podatkowy. – Brakuje jednoznaczności i stabilności przepisów podatkowych, dają się we znaki również skomplikowane procedury celno-podatkowe towarzyszące obrotowi paliwami – wylicza Jerzy Brniak.

Pomimo tych przeszkód w ocenie prezesa BP w Polsce obecna sytuacja na rynku paliwowym w naszym kraju wydaje się być stabilna

WNP.pL

Czy Balcerowicz jako reformator  musi wrócić według Rzeczpospolitej

faktyczny nacisk na mało zdecydowanego w tej kluczowej dla przyszłości Polski kwestii premiera Donalda Tuska, na polityków tradycyjnie antyreformatorskiego PSL oraz na prezydenta (ktokolwiek by nim w nadchodzących wyborach został wybrany) z pewnością za sprawą ministra finansów Leszka Balcerowicza wydatnie by wzrósł. A czyż nie o to właśnie powinno nam wszystkim teraz najbardziej chodzić, żeby błyskawicznie przystąpić do naprawy finansów naszego państwa?

Piotr Gabryel Rzeczpospolita

Opinia blogera Fołtyna o zgubnej polityce podatkowej

http://lukaszfoltyn.salon24.pl/103112,zgubne-skutki-polityki-niskich-podatkow

Inne opinie

Bank Światowy ocenił, że przeciętny polski przedsiębiorca poświęca na sprawy związane z rozliczaniem podatków około miesiąca w roku.

Państwo wydaje na utrzymanie blisko 600 tysięcy urzędników prawie 28 mld zł rocznie. Oczywiście w aparacie skarbowym pracuje ok. 10% z nich, ale i tak jest to ogromna ilość. Do czasu wprowadzenia gruntownej reformy podatkowej miliardy złotych będą rokrocznie marnowane. Miliardy, które powinny iść na zmniejszenie deficytu, spłatę długu publicznego czy zadłużenia zagranicznego.

Koszty poboru podatku w Polsce są zbyt wysokie.

Na ten tekst udzielił odpowiedzi Waldemar Pawlak na blogu

@kejowZgadzam się, że bardzo ważne jest „zmniejszenie kosztów transakcyjnych” w funkcjonowaniu państwa. Przykładowo zastąpienie zaświadczeń przez oświadczenia zmniejsza koszty funkcjonowania.

2010-05-16 10:17

Waldemar Pawlak 44 347Service.lockUserShow(25012); Zielona strona mocy pawlak.salon24.pl
 

Konkluzja

Dotychczasowy system podatkowy po akcesji do UE wymaga powaznych korekt i reformy systemowej.

Kejow

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: