Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Katastrofa platformy wiertniczej u wybrzeży USA

20 kwietnia wydarzyła się tragedia na wodach Zatoki Meksykańskiej. Na platformie BP – „Deepwater Horizon”, zarządzanej przez operatora Transocean- Katastrofa ekologiczna

CZARNE CHMURY NAD ZATOKĄ

„Przeżyłem huragan Camille, Frederick i Katrina. Wszystkie te żywioły bledną w porównaniu z obecną katastrofą” – mówi Greg Miller, właściciel biura pośrednictwa nieruchomości Fort Morgan Realty and Development Inc.

CENY ROPY ROSNĄ

Skok w cenie „przyszłej” ropy jest wynikiem wypowiedzi prezydenta Baracka Obamy, który zapowiedział, że nowe zezwolenia na wydobycie ropy przy wybrzeżach USA nie będą wydawane dopóki przyczyny katastrofy platformy Deepwater Horizon nie zostaną gruntownie zbadane.

Rosnące ceny ropy – nawet tej jeszcze nie wydobytej – to kolejny efekt katastrofy platformy wiertniczej Deepwater Horizon należącej do koncernu BP. Cena kontraktów futures na ropę WTI z dostawą w 2018 roku przebiła psychologiczną barierę 100 dolarów za baryłkę.

Rosnące ceny ropy – nawet tej jeszcze nie wydobytej – to kolejny efekt katastrofy platformy wiertniczej Deepwater Horizon należącej do koncernu BP. Cena kontraktów futures na ropę WTI z dostawą w 2018 roku przebiła psychologiczną barierę 100 dolarów za baryłkę.

Ceny Future NYMEX

Ceny Future NYMEX

Awaria platformy wiertniczej ma wiele oddziaływań ;

  • cena gruntów w miejscowościach nad zatoką
  • gigantyczne odszkodowania
  • zagrożenie rybołowstwa
  • implikacje ekonomiczne zwyżka cen w opcjach na dalsze lata (futures) dla ropy naftowej
  • Barack Obama osobiście zaangażował się w akcję ratunkową

Kejow

Reklamy

1 komentarz so far
Dodaj komentarz

Ceny dla transakcji spotowych ropy naftowej oczywsiście lekko spadają. Kontrakty przyszłościowe „futures”. Według e-petrol mający ukazać się dziś po południu naszego czasu raport o sytuacji na amerykańskim rynku pracy pokaże, zdaniem ekonomistów, poprawę – miejsc pracy ma przybyć. Gdyby tak faktycznie było, może to być kolejny przyczynek do początku uspokajania sytuacji.Według Szcześniaka w USA funkcjonuje oficjalny wskaźnik kosztów nabycia ropy przez rafinerie („U.S. refiner acquisition cost”), obejmujący cenę ropy oraz koszty dostawy do rafinerii. Pozwala to dokładniej odróżnić koszty surowca od kosztów przerobu i marketingu.

Pogłoska wynikając z wypowiedzi Obamy jeszcze wymaga weryfikacji i poczekany na raport z USA.

Gratuluje czujności.

Kejow

Komentarz - autor: Kejow
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: