Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Kolektory słoneczne – Polska Liderem instalacji solarnych

Kolektory słoneczne – Polska Liderem instalacji solarnych

W ciągu 12 lat działalności  właściciel firmy Watt, Sebastian Paszek zaprojektował i stworzył własne rozwiązania, które wyznaczają nowe kierunki rozwoju dla całej branży.W 2009 Watt skonstruował najwydajniejszy na świecie kolektor płaski. 85-procentowa efektywność kolektora WATT 4000 S jest najlepszym wynikiem w historii, jaki odnotował renomowany Institut für Solarenergieforschung w Hameln (ISFH) testujący kolektory według zasad SOLAR KEYMARK. To jedyny opiniotwórczy certyfikat w branży. Żaden inny produkt europejski, posiadający certyfikat SOLAR KEYMARK, nie ma tak wysokiego współczynnika ETA 0. Firma Watt jest jedynym w Polsce producentem dwóch rodzajów kolektorów: płaskich i próżniowych CPC (U-type).

Już teraz Polska znajduje się w europejskiej czołówce pod względem ilości montowanych kolektorów słonecznych. I to mimo braku dotacji na ten cel ze strony instytucji państwowych, jak to ma miejsce w wielu krajach Unii Europejskiej. Co więcej, w Polsce producentów oraz dystrybutorów technologii solarnych jest więcej niż w lepiej rozwiniętych krajach UE.

Link ; http://energetyka.wnp.pl/w-sosnowcu-powstaje-najwieksza-w-europie-fabryka-kolektorow-slonecznych,106186_1_0_0.html

Najczęściej notowane wartości promieniowania słonecznego bezpośredniego w naszym kraju mieszczą się w granicach 600-800 [W/m2]. Oczywiście im bardziej na południe tym warunki nasłonecznienia są lepsze. Idealnie obrazują to grafiki przedstawiające obszary zróżnicowanych sum rocznego napromieniowania w Polsce i całej Europie .

 MAPA NASŁONECZNIENIA EUROPY

http://www.watt.pl/content/view/151/211/lang,pl/

ZESTAW KOLEKTORA SŁONECZNEGO


 

ZASADA DZIAŁANIAINSTALACJI SOLARNEJ

OPROGRAMOWANIE DO PROJEKTOWANIA  INSTALACJI SOLARNYCH

Kolektorek 2.0 daje nowe możliwości w zakresie:
– doboru poszczególnych elementów instalacji solarnej (w wersji 2.0 wybór zestawów solarnych)
– porównywania kolektorów słonecznych i innych elementów instalacji słonecznej 
– wyboru trybu pracy instalacji solarnej CWU + CO a także basenów 
– kalkulacji zysku energetycznego z instalacji w zależności od ustawiania kolektorów, ich typu, lokalizacji, zapotrzebowania na CWU i wielu innych parametrów
 
 
kolektorek 2.0 okno glowne
 
– szacowania strat energii z instalacji solarnej i ich optymalizacji,
– szacowania okresu zwrotu inwestycji i rocznych oszczędności,
 
kolektorek 2.0
Kolektorek 2.0 to doskonałe narzędzie dla instalatorów, projektantów a w szczególności producentów dla których może zostać dodatkowo dostosowany według indywidualnych potrzeb! 
 
kolektorek 2.0 wyniki
 
Program posiada internetowe bazy danych, dzięki którym instalatorzy posiadają zawsze aktualną ofertę danego producenta. Firmy zajmujące się produkcją oraz dystrybucją sprzętu solarnego mogą aktualizować na bieżąco swoją ofertę dzięki panelu producenta
 
DOTACJE Z UE  i  NFOŚiGW

“Szacujemy, że 300 mln zł dotacji, które pozwolą na uruchomienie kredytów o łącznej wartości 1 mld zł pozwoli na dofinansowanie od 80 do 100 tys. instalacji kolektorowych w gospodarstwach domowych. Zleciliśmy badania rynkowe i w styczniu będziemy mieli precyzyjne opracowanie popytu na tego typu produkt finansowy” – powiedział PAP Jan Rączka.

Kredyty adresowane będą do osób fizycznych posiadających prawo do dysponowania nieruchomością, na której zamierzają zamontować zakupione kolektory słoneczne oraz do wspólnot mieszkaniowych, z wyłączeniem odbiorców ciepłej wody z sieci ciepłowniczych.

Dofinansowanie w formie dotacji wstępnie określono na spłatę 30 proc. kapitału kredytu bankowego. Wysokość tego kredytu będzie mogła sięgać 100 proc. kosztów przedsięwzięcia. Środki wraz z dotacją będą wypłacane bezpośrednio na konto wykonawcy lub dostawcy kolektorów po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia.

Źródło: Onet & PAP

 

PODSUMOWANIE

Informacja o sukcesie polskiego przedsiębiorcy z firmy WATT krzepi serca i okazuje sie że można w Polsce wdrożyć nowe technologie i uruchomić produkcję na światowym poziomie.

Jest mozliwośc sfinansowania inwestycji i jest wsparcie dla projektantów.

Kejow

Reklamy

3 Komentarze so far
Dodaj komentarz

Jak dla mnie to w tym artykule są bardzo przydatne informacje. Z całą pewnością je wykorzystam.

Komentarz - autor: kredyt mieszkaniowy najlepszy

Narzędzie wygląda ciekawie.

Komentarz - autor: Jacek

kolektory

Komentarz - autor: jerzy
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: