Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Definicja internetowego hazardu z USA–porada dla Kapicy

Definicja internetowego hazardu USA–porada dla Kapicy 

 

Pojęcie „Nielegalnego hazardu Internetowego ” jako sposób na walkę z nielegalnym hazardem internetowym ukierunkowanym na inwigilację systemów płatniczych a nie Internetu. Doradztwo legislacyjne dla Kapicy nie jest w stylu Central European Consulting  ujawnionej przed komisją przez Arłukowicza – bowiem nie zawiera konluzji lecz broni swobodę Internetu

 
OCENA WŁASNA
Amerykańskie prawo jest ukierunkowane na analizę i kontrolę przepływu pieniędzy lub zastępczych form płatności. Szpiegowanie Internetu przez wladze nadzoru finansowego w USA  ma znaczenie narzędziowe wyłącznie w systemach płatniczych.
 
Podstawa legislacyjna w USA
Unlawful Internet Gambling Enforcement Act of 2006
 
Oznaczenie miejsca,  gdzie można odbierać, lub w inny sposób świadomie przekazywać  zakład lub zakłady w jakikolwiek sposób, który wymaga użycia, przynajmniej w części, w Internecie, gdzie takie zakład lub zakłady są bezprawnie na mocy obowiązujących przepisów prawa  lub w państwie członkowskim lub terytorium , w którym zakład lub zakłady jest inicjowane, otrzymywane lub dostarczane  w inny sposób.
 
 Rada Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej, w porozumieniu z Prokuratorem Generalnym, określają przepisy wymagają od każdego wyznaczonego systemu płatniczego, aby wszyscy uczestnicy tam zobowiązani  do identyfikacji oraz  blokowania lub w każdy  inny sposób zapobiec lub zakazać.
 Ograniczony transakcji poprzez ustanowienie zasady i procedury mające na celu identyfikację i blokować lub w inny sposób zapobiec lub zakazać przyjęcia ograniczonej transakcji w dowolnym z następujących sposobów:
(1) ustanowienie zasad i procedur, które – pozwalają w systemie płatniczym oraz przez  inne osoby zaangażowane w systemach płatniczych zidentyfikowania  transakcji ograniczanych za pomocą kodów  i wiadomości  lub zezwolenia lub za pomocą innych środków,
(2) ustanowienie zasad i procedur, które uniemożliwiają lub zakazania dopuszczenia produktów lub usług systemu płatności w związku z ograniczonym transakcji.
 
OGRANICZENIE DOTYCZĄCE do interaktywnych usług komputerowych.
(1);Ograniczenia  się do usunięcia lub uniemożliwienia dostępu do witryny naruszającej prawo w trybie online lub hiperłącze do witryny online naruszającej prawo , które znajduje się na serwerze komputer, aby taka usługa kontroli i działa, dostawca jest pociągnięty do odpowiedzialności
 (2) jest dostępna tylko po zawiadomieniu interaktywnych usług informatycznych i możliwość obsługi wyświetlane są przewidziane;
(C)  nakłada się  na operatora  interaktywnej  usługi  informatyczne w celu monitorowania jego usług lub twierdzącej poszukiwania faktów wskazujących działalności naruszenie tego podrozdziału;
(D) określa interaktywny serwis komputera, którego dotyczy, oraz
(E). blokowania w szczególności identyfikacji lokalizacji serwisie internetowym lub łącze hipertekstowe, które mają być usunięte lub do których dostęp jest wyłączona.

 

KARY
 (1.)  Kto działa, zarządza, nadzoruje, kieruje lub umieszcza strony internetowe, na której bezprawnie mogą być wprowadzane zakład lub zakłady , otrzymane lub w inny sposób
 (2) Kto posiada lub kontroluje lub jest w posiadaniu lub kontrolowaniu przez osobę trzecią , która prowadzi działalność gospodarczą, zarządza, nadzoruje, kieruje lub strony internetowej, na której bezprawnie zakładów lub zakładów mogą być wprowadzane, otrzymane lub w inny sposób, lub w którym bezprawnie zakładów lub zakłady oferowane są do wprowadzenia, otrzymane lub w inny sposób.
PODLEGA KARZE
Dokument źródłowy sec 801 i sekcja 802
http://www.rules.house.gov/109_2nd/text/hr4954cr/hr49543_portscr.pdf
 
 
Tłumaczenie jest nie zweryfikowane i posiada znaczenie pogladowe dla ujawnionej inicjatywy legislacyjnej Ministerstwa Finansów i Służb Celnych.
 
Zwarzywszy , iż wiceminister finansów i szef Służby Celnej Jacek Kapica. Pytany, dlaczego wprowadzał do poprzedniej ustawy takie właśnie zapisy, odmówił odpowiedzi ???
 
Kejow
Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: