Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Centrum Symulacyjne obsługi terminala LNG – Akademia Morska w Szczecinie

Centrum Symulacyjne obsługi terminala LNG – Akademia Morska w Szczecinie

   W Akademii Morskiej w Szczecinie powstanie  Centrum Symulacyjne Terminalu LNG i Symulatora Ładunkowego Statków do Przewozu Ładunków Ciekłych. Specjaliści w zakresie bezpieczeństwa przewozu gazu płynnego będą mogli być szkoleni w naszym regionie. Będzie to trzeci w Europie tego typu symulator.

Zadaniem Centrum będzie szkolenie załóg statków w zakresie:
– załadunku i rozładunku statków typu LNG,
– operacji włączania i wyłączania statku do magistrali terminalu LNG,
– współdziałania z obsługą terminalu podczas transferu gazu LNG;
oraz  szkolenia dla personelu lądowego obsługującego terminal w zakresie:
– technologii transferu LNG na obszarze terminalu,
– współdziałania z załogą statku podczas transferu gazu LNG,
– obsługi technicznej instalacji terminalu LNG,
– ćwiczeń w sytuacjach awaryjnych, zarówno technicznych, jak i eksploatacyjnych,
– ćwiczeń z zakresu bezpieczeństwa w zakresie międzynarodowego systemu ochrony obiektu portowego i statku (International Ship and Port Facility Security Code) na terenie terminalu.

http://wydzial-nawigacyjny.am.szczecin.pl/

Symulator Technologiczny LNG

Symulator technologiczny będzie przeznaczony do szkoleń pracowników obsługi lądowej terminala. Umożliwi nabycie umiejętności i wiedzy w zakresie technicznej eksploatacji urządzeń zainstalowanych w terminalu w części lądowej, w szczególności w zakresie transferu i magazynowania gazu LNG. Dostarczenie tego symulatora dla potrzeb szkoleniowych planuje Polskie LNG.


Symulator Ładunkowy Statków do Przewozu Ładunków Ciekłych ,symulator łączności z konsolą rzeczywistą (GMDSS), Symulator Terminala LNG w Świnoujściu

Symulator do przewozu i za/wyładunku ładunków ciekłych LNG może być zaprojektowany dla wielu wariantów typów statków. Symulator będzie wykorzystany w zajęciach dydaktycznych przewidzianych dla studentów będących w przyszłości: członkami załóg tankowców LNG odpowiedzialnymi za bezpieczne operacje ładunkowe; kadrą zarządzającą w zakresie głównych operacji zachodzących w trakcie transportu produktów LNG, personelem tankowca i oficerami zgodnie z wymaganiami A-V/1 STCW 78/95 w następującym zakresie: ogólny plan tankowca i jego systemów, kontrolowanie systemów tankowca, kontrolowanie systemu balastowego statku, stateczność i kontrola przeciążeń, które mogą się pojawić w kadłubie statku, użycie urządzeń zapobiegających zanieczyszczeniu środowiska naturalnego poprzez wyładunek naturalnych gazów. Oprogramowanie symulatora terminalu lądowego LNG będzie obrazowało rzeczywisty terminal przeładunkowy LNG/LPG w porcie w Świnoujściu. Symulator terminala przeładunku gazów ciekłych będzie przeznaczony do edukacji ekspertów w zakresie obsługi terminala LNG – ekspertów z zakresu za/wyładunku gazu LNG i personelu obsługującego strefę przechowywania. Kluczowym celem zajęć będzie nabycie przez nadzorującego przeładunek oficera ładunkowego i pracowników lądowych następujących umiejętności: zdolność dystrybucji gazu ciekłego na obszarze terminalu, ustalanie przepustowości rurociągów terminalu, zaznajomienie się ze wszystkimi operacjami, jakie zachodzą w sieci rurociągów systemów terminalu, właściwe reagowanie na zmiany technologiczne i pogodowe w oparciu o możliwości techniczne systemów, ocena możliwych konsekwencji działań personelu, jak również zmian w łańcuchu procesu technologicznego.
 

http://gazownictwo.wnp.pl/w-polsce-bedziemy-ksztalcic-specjalistow-lng,104162_1_0_2.html

SZKOLENIE PRAKTYCZNE pt . JAK PŁONIE  LNG

Zapowiedż szkolenia kadry to pierwszy krok do realizacji i dalszej prawidłowej eksploatacji terminala LNG w Świnoujściu.

Reklamy

1 komentarz so far
Dodaj komentarz

If some one wants expert view concerning blogging afterward i advise him/her to
go to see this blog, Keep up the pleasant job.

Komentarz - autor: America Proxy
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s%d blogerów lubi to: