Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Porwanie polskiego geologa w interesie Rosji
Luty 19, 2010, 5:13 pm
Filed under: rurociągi | Tagi: , ,

Porwanie polskiego geologa w interesie Rosji

Zatrzymano cztery osoby odpowiedzialne za porwanie Piotra Stańczaka, polskiego geologa uprowadzonego w Pakistanie w 2008 roku – podaje TVN24.
Szef MSZ Radosław Sikorski poinformował, że polska placówka w Islamabadzie potwierdziła fakt zatrzymania przez policję pakistańską czterech osób bezpośrednio odpowiedzialnych za porwanie naszego rodaka Piotra Stańczaka.

– Jak pamiętamy, on został porwany w pobliżu obozowiska Geofizyki przez jedną grupę, a później przekazano go pakistańskim talibom. Część z tych pakistańskich talibów też już została schwytana, a teraz w areszcie znaleźli się ci, którzy go porwali – powiedział Sikorski.

Komentarz

Prace geologiczne dotyczyły rurogiągu gdzie nośnik energetycznie nie kierowany do rosyjskiej strefy ekonomicznej, Czy spekulacja podłoża politycznego będzie ujawniona.

Kejow

Reklamy

2 Komentarze so far
Dodaj komentarz

W interesie Rosji?
Taka sugestia to idiotyzm, bo czy interes Rosji zależeć może od jednego Polaka pracującego gdziekolwiek na świecie/
A przy okadzi, jeśli o interesach mowa, w czyim interesie wysłane zostały polskie wojska do Iraku, Afganistanu, w czyim interesie ponieśliśmy nie małe, jak na nas wydatki z tym związane?

Komentarz - autor: Adm

Walka o surowce energetyczne przebiega na róznych płaszczyznach – aby skutecznie eksplorować złoża (gazu,ropy) i ułożyć rurociagi nalezy zrobić badania geologiczne o charakterze inzynierskim w tym również dla wierceń poszukiwaczych. Co trzeba zrobić aby zahamować ekspansję inwestora – zniechęcić jego na wszelki sposób. Analiza układu geopolitycznego w tym regionie da pełniejszą odpowiedź w sprawie Tzw. „strefy wpływu”.

Polski interes w Afganistanie i pobyt wojsk to sprawa czysto polityczna – wydatki refundowane przez USA ale w jakiej części. Trudne pytanie

Kejow

Komentarz - autor: jaronwoj
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s%d blogerów lubi to: