Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Rosja-Polska Konferencja GasSummit 2010 Газ дебаты

Żywa dyskusja na miedzynarodowej konferencji Gas Summit 2009-2010 Warszawa Hotel Victoria Sofitel 18-19.01.2010  Organizator MOST WANTED!

http://www.youtube.com/watch?v=I4n0HFuhXoA

 

Dyskusja w języku rosyjskim dotyczyła relacja wideo YouTube;

 

  1. Tranzytu gazu przez Polskę
  2. Tranzyt gazu przez Białoruś
  3. Ceny gazu rosyjskiego
  4. Umowy gazowe z  Gazpromem

 

Dane biograficzne uczestników dyskusji

 

Witold St. Michałowski

Absolwent Politechniki Warszawskiej (1962). Otworzył przewód doktorski na AGH w Krakowie. (pod kierunkiem prof. Macieja Kaliskiego) Pracował w Instytucie Lotnictwa, ZREMB, HYDOBUDOWIE-6,GAZOMONTAŻU, INSTALEXPORT, INVESTGAZ oraz Agencji Techniki i Technologii firmach zagranicznych takich jak COBAR, ILF, LAVALIN, Mobil Oil of Libia. Brał udział w przygotowaniu organizacyjnym budów rurociągów na terenach b. ZSRR, oraz nadzorował realizacje inwestycji rurociągowych , parków zbiornikowych i instalacji naftowych w Nigerii, Iranie, Abu Dhabi (UAE) i Kanadzie. W 1996 r kierował zespołem inżynierów który uzyskał tytuł Mistrza Techniki za wdrożenie najnowocześniejszych rozwiązań organizacyjnych i technologii na  budowie gazociagu DN-700 Mogilno – Gustorzyn pilotowej wobec polskiego odcinka Gazociagu Jamalskiego. Jeden z założycieli i wieloletni prezes Polskiego Stowarzyszenia Budowniczych Rurociągów oraz przez 3 kadencje członek Polskiego Komitetu ds. Gospodarki Energetycznej FSNT NOT. Promotor budowy terminalu LNG na polskim wybrzeżu Bałtyku, którego pierwsza publikacje na ten temat ukazała się na łamach PRZEGLĄDU TECHNICZNEGO w 1975 (nr.47) Od 1995 r. redaktor naczelny fachowego kwartalnika RUROCIĄGI. http://www.rurociagi.com. Niezależny publicysta, pisarz, autor wielu publikacji o charakterze naukowo technicznym oraz kilkunastu książek o charakterze reportersko podróżniczym i biograficznym (tłumaczonych m.in. na język rosyjski i mongolski), współautor i wydawca nagradzanego poradnika technicznego RUROCIAGI DALEKIEGO ZASIĘGU (VI wydanie w przygotowaniu). Założyciel FUNDACJI ODYSSEUM i Muzeum Polskich Podróżników.

Igor Ivakhnenko

Partner, kaspijski redaktor agencji RusEnergy. Specjalizuje się w tym regionie od 1992 roku, wcześniej pracował jako główny redaktor gazety Caspian Investor, ponadto jest zastępcą redaktora gazety Russian Petroleum Investor, członek rady dyrektorów Russian Petroleum Investor. Był przedstawicielem mass-mediów Rosji i USA w Azji Środkowej. Wydawniczo-konsultingowa firma Agencja RusEnergy funkcjonuje od 200 roku, koncentrując się na badaniu klimatu inwestycyjnego i perspektyw rynku gazowo-naftowego krajów byłego ZSRR. Rus Energy publikuje cotygodniowe newslettery po angielsku i rosyjsku, przygotowywuje analityczne sprawozdania dla wolnego rynku, oferuje usługi konsultingowe różnym międzynarodowym firmom, realizuje specjalistyczne badania biznesowe.

Wojciech Stefan Jaroń

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s%d blogerów lubi to: