Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Nord Stream blokada szlaku do terminala LNG [Cz3]

Nowinka z dokumentu German Federal Maritime and Hydrological Agency – des Bundesamtes für Seeschifffahrt und Hydrographie (BSH)

KOMUNIKAT PAP

Gazeta „Nasz Dziennik”dotarła do treści zezwolenia na budowę tego gazociągu biegnącego przez niemiecką strefę ekonomiczną, wydanego przez Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii (BSH) w Hamburgu.

Niemieccy urzędnicy przyznają w tym dokumencie, że może dochodzić do sytuacji, w których niektóre statki nie będą w stanie przepłynąć nad rurą. W celu ograniczenia do minimum trudności w manewrowaniu proponują, by położenie rury dokładnie opisać na mapach żeglugowych tak, by każdy kapitan czy sternik miał pełną orientację, na jakiej jest pozycji i jaką najbezpieczniejszą dla statku trasę wybrać.

Poza tym BSH twierdzi, że na tych wodach państwo nie musi gwarantować odpowiednich głębokości.

KURIOZUM NAUKOWE Z ZKRESU GEOLOGII I HYDROTECHNIKI

Jednak w przyszłości w ciągu kilku lat rurociągi ze względu na ruchy wody i grunt osadowy samoczynnie „wkopią się” w dno Bałtyku – cytuje dokument gazeta.

INTERESUJĄCY WYWÓD ANALITYCZNY

Położenie gazociągu na dnie morza, a nie pod nim może w przyszłości ograniczać swobodę żeglugi, a w konsekwencji rozwój portów w Szczecinie i Świnoujściu. Podobnego zdania był także dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie Andrzej Borowiec, który tłumaczył wówczas, że jedynym ograniczeniem dostępności portów polskich dla żeglugi powinny być parametry statków, które mogą przejść przez Cieśniny Duńskie. Jak podaje portalmorski.pl, poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Litwiński w Polskim Radiu Szczecin uspokajał, że po zapoznaniu się z dokumentem zezwalającym na budowę, wydanym przez niemiecki urząd, nie ma obaw, by gazociąg uniemożliwił ruch w polskich portach. Miejscami gazociąg będzie umieszczony pod dnem morza, bo wymuszają to na inwestorze międzynarodowe konwencje. Z tego wynika, że interesy polskich portów, biorąc pod uwagę np. głębokość Cieśnin Duńskich, nie będą zagrożone. Ciekawe, skąd poseł Litwiński wziął te informacje?

Link

 http://gazownictwo.wnp.pl/gazociag-polnocny-bedzie-utrudnial-dostep-do-polskich-portow,99523_1_0_0.html

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100120&typ=sw&id=sw01.txt

INTERSUJĄCY JEST DOKUMENT ŹRÓDŁOWY

http://www.bsh.de/de/Meeresnutzung/Wirtschaft/Rohrleitungen/Nord_Stream_Gas_Pipeline/Genehmigungsbescheid.pdf

Niestety zawiera dużo interesujacych szczegółow ale nawet tłumacz Google nie pomógł zbyt dużo. 87 stron

C.d.n

Reklamy

1 komentarz so far
Dodaj komentarz

Howdy great web page! Dude. Outstanding. Astounding. Let me take note of your web site in addition to go ahead and take provides nourishment to in addition? Now i’m happy to search out quite a few handy info here inside the publish, we end up needing produce far more methods during this value, appreciation for revealing.

Komentarz - autor: katalogo seo
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: