Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Studencka debata UW – bezpieczeństwo energetyczne UE

Katedra Europeistyki 2009 UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO  zaprosiła mnie do udziału w  DEBACIE PARLAMENTARNEJ „Polityka zagraniczna i bezpieczeństwa Unii Europejskiej” 10 grudnia  2009 r.  w szacownym z wieloletnia tradycją Liceum Ogólnokształcącym  im. N. Żmichowskiej przy  ul. Klonowej w Warszawie jako eksperta w zakresie geopolityki rurociągowej , bezpieczeństwa energetycznego UE oraz stosunków Rosja -Niemcy – UE w sektorze paliwowo – energetycznym.

Debata odbywała się w formule obrad sejmowych z klubami parlamentarnym PO, PiS, Prawica, SD, SLD, UPR których miejsce zajęli studenci z UW z uczestnictwem prawdziwych polityków i posłów .

Debata studentów UW Katedra Europeistyki

Debata studentów UW Katedra Europeistyki

Przybył euro poseł Ryszard Czarnecki [PiS] oraz Andrzej Potocki [PO] oraz posłowie i politycy z PSL.

Andrzej Potocki PO

Andrzej Potocki PO

Wzruszającym momentem, było odśpiewanie hymnu narodowego i hymnu Unii Europejskiej w polskiej wersji językowej który słyszałem w tej wersji po raz pierwszy.

Dyskusją w czasie debaty była chwilami bardzo merytoryczna a chwilami przypominał polski parlament. Interesującym  podtemat debaty był : Monizm polityki zagranicznej wobec innych państw, ze szczególnym uwzględnieniem osi UE-USA-Rosja.

Zabrałem głos w krótkiej prezentacji  przemówieniu   i padły pytania z sali bardzo rzeczowe na temat bezpieczeństwa energetycznego Polski , rurociągów transeuropejskich , gazowych , naftowych i produktowych, pytano o dywersyfikację.

Studentka UW Marta Konopka

Studentka UW  Marta Konopka w dynamicznym wystapieniu w debacie.

Było to dla mnie nowe cenne doświadczenie a udział w debacie i ponowne zaproszenie wystosowane przez organizatora prof. dr hab. Konstantego  Adama Wojtaszczyka z UW  przyjełem z zadowoleniem.

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: