Jaronwoj Blog Warszawa Polska


PUTIN – „techniczny” charakter problemów gazowych
Wrzesień 1, 2009, 7:48 pm
Filed under: Bezpieczeństwo energetyczne, gaz, Gazprom, rurociągi | Tagi: ,

PUTIN – „techniczny” charakter problemów gazowych

Konieczność uzupełnienia dostaw wynika z wygaśnięcia z końcem tego roku kontraktu z rosyjsko-ukraińskim RosUkrEnergo (RUE). Spółka ta, w połowie należąca do Gazpromu, dostarczała do Polski od 2006 r. 2,3 mld m sześc. gazu rocznie. Już od początku roku RUE nie realizowało dostaw do Polski; spółka została wyeliminowana z pośrednictwa w handlu gazem pomiędzy Rosją a Ukrainą. 1 czerwca PGNiG podpisało z Gazpromem kontrakt krótkoterminowy na dodatkowy miliard m sześc. gazu w tym roku; wciąż jednak nie są zapewnione dodatkowe dostawy długoterminowe po 2010 roku.
 

MIŁO CIEPŁO I SERDECZNIE O GAZIE PUTIN i TUSK

„Zawsze zapewnialiśmy Polsce nośniki energii i będziemy robić to dalej” – zapewnił rosyjski premier. Dodał, że z inicjatywy polskiej strony w porozumieniu międzyrządowym był zawarty limit dostaw gazu na polski rynek i trzeba to zmienić.

„Dla mnie i jak sądzę dla naszego gościa jest ważne, żeby jakikolwiek kontekst polityczny dotyczący naszej współpracy energetycznej został odesłany ad acta, żeby zakup gazu przez Polskę nie był osadzony w polityce tylko w biznesie i wzajemnych dobrych relacjach gospodarczych” – powiedział Tusk.
 

PAP/WNP

SYGNAŁ OD PUTINA DLA CBA o KORUPCJI PRZY RUROCIAGU JAMAL

Rosja gotowa jest do zapewniania dostaw ropy naftowej i gazu do Polski. Oświadczył to premier Federacji Rosyjskiej Władimir Putin w Sopocie po zakończeniu negocjacji z szefem rządu Polski Donaldem Tuskiem. Według niego, „problemy w dziedzinie gazowniczej mają charakter natury technicznej”. Władimir Putin wyjaśnił, że prace w zakresie układania rury gazowej przez terytorium Polski w prawie stu procent finansowane były przez rosyjski Gazprom. Tym nie mniej strony umówiły się, że rura ma należeć po połowie do spółek obu krajów. „

RUSSIA VOICE

Potem nagle pojawiła się osoba prawna ze strony polskiej, będąca właścicielką czterech procent systemu gazociągu”. Władimir Putin uważa, że należy zbadać, czy nie ma w tym korupcji, przy tym z obu stron – polskiej i rosyjskiej.

Kejow

Ps.

Czy będą rozważani korupcyjni politycyp. w CBA n , czy agenci wpływu interesów obcego państwa ABW , czy osoba prawna będzie musiała oddać przychody np. Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej M.F , kto zwolnił rurociąg Jamal z opłat różnorakich np. TK.

Putin dobrze się wstrzelił retoryką  ………. ale kogo odstrzeli strona polska za bezpieczeństwo energetyczne i inne aspekty

Reklamy

1 komentarz so far
Dodaj komentarz

Estupendo amigo, mas de esto por favor. A los expertos de en la tecnologia nos encanta mucho esto…

Komentarz - autor: santa
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: