Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Nowa idea energii odnawialnej prąd z offshore wiatrownie morskie

Niemcy przystąpili do budowy farm wiatrowych na morzu   Barka typu JB 114 ,  zaprojektowana przez Gusto MSC , z turbinami powietrznymi  Alpha Ventus

Nowa idea energii odnawialnej prąd z offshore  wiatrownie morskie np. Bałtyk

Barka JB114
Barka JB114

 

WindFloat

WindFloat

 Zasady barki i wieża z turbina powietrzną  na razie do głębokości 50 metrów  moc  generatorów i turbin powietrznych od 3,6 do 10 megawatów MWh.

Info WindFloat  stronie internetowej: http://www.principlepowerinc.com/products/windfloat.html

Program Energetyki Wiatrowej Offshore, skupia się na udzielaniu pomocy finansowej dla dużych inwestycji w różnych krajach członkowskich lub na dofinansowaniu istniejących projektów w celu zwiększenia ich mocy wytwórczych.

Pomoc finansowa z Programu jest przeznaczona dla projektów w zaawansowanym stadium rozwoju i z bardzo dużym potencjałem warunków wietrznych. Wyznaczone projekty w Programie muszą swoim zasięgiem obejmować co najmniej dwa kraje członkowskie, być usytuowane na głębokich przestrzeniach morskich do 50 m i znajdować się co najmniej w odległości do 100 km od linii brzegowej.

Na liście projektów energetycznych, które uzyskają wsparcie z budżetu UE, znalazł się projekt z udziałem Polski – integracja sieci przesyłowej i budowa nowych elektrowni wiatrowych na Morzu Bałtyckim (150 mln euro).
WNP.PL

Horns Rev oraz Nysted to dwie największe na świecie farmy typu offshore, o zainstalowanej mocy odpowiednio, 160 MW i 165,5 MW. By zbadać wpływ tak dużych projektów na środowisko morskie, Dong Energy, Vattenfall, Danish Forrest i Nature Agency oraz Danish Energy Authority zdecydowały się przeprowadzić sześcioletni program monitorujący, który rozpoczął się wraz z pierwszymi prac konstrukcyjnymi i trwał przez klika pierwszych lat funkcjonowania farm.

Monitoring oddziaływania farm wiatrowych Horns Rev i Nysted na faunę i florę dna morskiego, ryby, ssaki morskie oraz ptaki, wykazał, iż farmy offshore nie mają negatywnego wpływu na środowisko morskie i że możliwym jest zbudowanie farm offshore w sposób taki, by nie oddziaływały szkodliwie na środowisko. Ponadto, wyniki pokazują, iż fundamenty turbin tworzą sztuczne siedliska zwierząt oraz roślin, dzięki czemu  przyczyniają się do zwiększenia bioróżnorodności.

Częścią programu monitorującego było również badanie społecznego nastawienia względem farm wiatrowych. Zgodnie z wynikami badań ponad 80% z 700 respondentów, którzy mieszkają pobliżu obu farm wiatrowych, jest nastawione pozytywnie albo bardzo pozytywnie względem farm.

Kryzys naftowy i energetyczny nie straszny wiatry na Bałtyku sa silne.

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: