Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Orlen oszukiwał w bilansie za 2008 – donos Olechnowicza z LOTOSU
Czerwiec 1, 2009, 1:33 pm
Filed under: Doradztwo, Paliwa, polityka | Tagi: ,

Orlen oszukiwał w bilansie za 2008 – donos Olechnowicza z LOTOSU

Zdaniem tygodnika prezes Olechnowicz wysłał list 22 maja. Jego kopie otrzymali też premier Tusk oraz wicepremier Pawlak. Olechnowicz opierając się na analizie firmy doradczej FinCo Group informuje, że Orlen i Lotos stosują różne metody rachunkowości. Obie są zgodne z międzynarodowym standardami, ale „orlenowska” zaniżyła stratę płockiej firmy o miliard złotych.

Jak czytamy w „Newsweeku” Orlen wykazał za I kwartał 2009 r. 1.091,7 mln zł straty zamiast 2.073,8 mln zł, m.in. dzięki odpowiedniemu potraktowaniu przeszacowań zaciągniętych na inwestycję w Możejki kredytów walutowych w kwocie 1.140 mln.

NEWSWEEK/WNP

ZWALAJĄ NA PiS i Kaczyńskiego

Zarząd koncernu w swoim komunikacie zauważa, że „wprawdzie plan dotyczący ekspansji zagranicznej w krajach bałtyckich można przyjąć za słuszny”, to jednak wycena litewskiej rafinerii przy składaniu oferty była „stosunkowo optymistyczna” i nie znalazła „pokrycia w rzeczywistości”. – PKN Orlen, kupując litewskie aktywa, przyjął na siebie ogromne obciążenia finansowe, które zablokowały inne możliwości inwestycyjne oraz kierunki strategicznego rozwoju spółki. Te obciążenia wpłynęły również na obniżenie ratingu PKN Orlen – czytamy w komunikacie. To kamyczek do ogródka byłego szefa tej spółki Igora Chalupca, który zdecydował się na inwestycje w Możejkach w dużej mierze pod naciskiem rządu PiS i prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Nowa perełka wyborcza?

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: