Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Przygotowanie do powtórki z rozrywki czyli J&S w stylu EUREKO vs, Skarb Państwa

Przygotowanie do powtórki z rozrywki czyli J&S w stylu EUREKO vs, Skarb Państwa

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił karę 452 mln zł nałożoną na spółkę J&S Energy za brak wymaganych zapasów paliw. Wyrok jest nieprawomocny.- Nie określono właściwie dnia, kiedy powstał niedobór paliw i źle ustalono cenę paliw, na podstawie której wyliczono karę dla J&S – podał sędzia Piotr Borowiecki w uzasadnieniu do wyroku o uchylenie kary nałożonej na J&S Energy.

Sąd orzekł również, że Agencja Rezerw Materiałowych będzie musiała ponownie rozpatrzyć sprawę i wydać prawidłową decyzję – poinformował Borowiecki.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił we wtorek karę 452 mln zł nałożoną na spółkę J&S Energy za brak wymaganych zapasów paliw. Wyrok jest nieprawomocny.

Spółka J&S odwołała się do sądu od kary nałożonej przez Agencję Rezerw Materiałowych. Spółka 30 czerwca wpłaciła karę na konto Agencji

 

* * *

 

Ministerstwo Gospodarki rozważa skierowanie sprawy J&S Energy do Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA) – poinformował we wtorek dziennikarzy wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

 

 

PAP/PB

 

Wymownie suchy jest komunikat prasowy MERCURII z Genevy matki J&S Energy z Polski w sprawie kary,

 

 

Mercuria

 

Poseł PiS Jacek Kurski ma przeprosić Agorę S.A., wydawcę m.in. “Gazety Wyborczej”, za nieprawdziwe i godzące w jej renomę zarzuty, że “funkcjonuje w układzie medialnym” ze spółką J&S, z czego mają wynikać “oszalałe ataki na PiS” ze strony “GW” – orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie.

 

KOMENTARZ

Zapłacono 452 mln zł kary , dalej historię będą pisały polskie i zagraniczne sądy. Podobnie jak w wypadku Eureko, Vivendi czy Romana Kluski. I jakoś jesteśmy dziwnie spokojni o to, że J&S wyjdzie z niej zwycięsko odzyskując cała kwotę wraz w wielkimi odszkodowaniami. Oczywiście mamy też pełną świadomość, że żaden polityk ani urzędnik nigdy za to nie odpowie jak twierdzą PR Gorzeliński Kasprów.

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: