Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Brak właściwego poziomu inwestycji początkiem klęski potentata gazowego GAZPROMu
  Gazprom deklarował  w wypowiedzi wiceprezesa Walerego Gołubiewa, że przeznaczy na inwestycje w tym roku 882 mld rubli (33,8 mld USD), o 16 proc. więcej niż rok wcześniej, ta deklaracja spowodował natychmiastowe .Analitycy JPMorgan Chase wątpią w piątkowym raporcie, czy Gazprom jest w stanie zrealizować tak wielkie inwestycje w efektywny sposób , a wartość rynkowa spada.

Wykres

Analiza zamierzeń inwestycyjnych GAZPROMU

W produkcji z super giganta GAZPROMU w Zachodniej Syberii ostatecznie podejmuje poważne kroki w celu ustanowienia nowego rdzenia bazy produkcyjnej na Półwyspie Jamał, 26 pól, gdzie zostały odkryte rezerwy 10,4 bilionów metrów sześciennych.  Rozwój tych dziedzin jest ogromny projekt wymagający znacznych nowej infrastruktury.  Koszt prognozowany inwestycji   w regionie z 160 miliardów dolarów.  Gazprom będzie polegać na wynikach ceny  z gazu, aby utrzymać wzrost gospodarczy w ogólnej produkcji nawet w kluczowych dziedzinach istniejących spadku wydobycia.

Z imponujących liczb na najbliższe lata jest liczba niepokojącą tendencje do Gazprom:

– Wyjściowo  Gazprom w trzech dziedzinach w Zachodniej Syberii spada w tempie około 25-30 mld metrów sześciennych (BCM) rocznie. 

–  Ogólny poziom produkcji są również stagnacji.

– W 2007 roku firma 548 bcm produkowane z gazu ziemnego, w dół 1,3% w 2006 r. ogółem.

Kierunek eksportu GAZPROMU kraje UE

  •  Rosyjski popyt krajowy z prognozą ma wzrosnąć o 50 bcm rocznie do roku 2015.
  •  W popyt UE gazu ziemnego z braku własnej produkcji  , a UE  są ustawione na przywóz i wzrasta o około 100 bcm rocznie. 
  •  Rosja będzie miała silną zachętę do zwiększenia wywozu do państw członkowskich UE i stara się rozwijać swój udział w rynku z 26% w 2007 r. do co najmniej 33% w roku 2020.

Prospekt emisyjny GAZPROMU

W prospekcie emisyjnym obligacji GAZPROMU opublikowanym pod koniec marca, firma stwierdziła, że spodziewa się, że do inwestycji kapitałowych wzrosły o prawie 40% w roku 2009 w porównaniu z obecnym roku, w łącznej wysokości 65 mld dolarów w 2009-10.  Jednocześnie w planowanym  poziomie  inwestycji finansowych (w tym fuzji i przejęć wydatków) jest znaczący spadek w porównaniu z ostatnimi latami.

Sprzedaż akcji GAZPROMU

Dubbed „pierścień ogrodzenia,” ograniczenia uniemożliwiły cudzoziemcom do kupowania akcji w obrocie giełdowym. Jedynym sposobem mogą legalnie nabywać akcje Gazprom został przez kupowania amerykańskich akcji depozytowych American Depositary Shares  (ADS) w obrocie w Londyn, który stanowił zaledwie 3,5% kapitału Gazprom.  Wynikające z tego niedostatku akcji rozumie się ADSs były droższe niż na miejscu akcji w obrocie, jednocześnie obrotu na premię w wysokości prawie 100%.  Brak głównych amerykańskich gieldowych  również pomogły w celu powstrzymania amerykańskich inwestorów do nabywania akcji GAZPROMU.

KONKLUZJA

Czy kraje kapitalistyczne są w stanie zablokować inwestycję rosyjskiego GAZPROMU w sektorze gazowym.??.

Czy inwestycje półwyspu Jamał, Sachalin i Wyspy Shtokman dziedzinie nowego wydobycia , a i poważne budowy rurociągów, w tym Nord Stream South Stream i projektów, oraz proponowanych do rurociągu Chin. W krajowych ramach szeroko zakrojonych projektów gazyfikacji i magazynowania gazu w  Rosji mogą być storpedowane przez kapitał zachodni??.

Nie ma sensu, aby Unia Europejska nadal domagała się, aby Rosja ratyfikowała Kartę Energetyczną, gdy jest zbyt oczywiste, że Rosja nigdy nie będzie to zrobić.  Zamiast tego, Unia Europejska powinna otworzyć renegocjacji w sprawie Karty Energetycznej.  Unia Europejska powinna kłaść nacisk na jej podstawowe wymagania, o liberalizacji rosyjskiego  (europejskiego) rynku gazowego, TPA – wolne i niedyskryminacyjny dostęp do systemów rurociągów na całym europejskim obszarze Rosji, zobowiązania do ciągłości dostaw, i wzajemnie równe warunki dla inwestycji w sektorze energetycznym sektora.  Ale też Unia Europejska musi potwierdzić rosyjskie uzasadnione żądanie, aby osiągnąć zrównoważony i wzajemnie korzystny status , że umowa może zostać ratyfikowana przez konsumentów i producentów w tym przez Gazprom.
Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: