Jaronwoj Blog Warszawa Polska


Dywersyfikacja i bezpieczeństwo energetyczne w rękach speca od POLMOSu
  Wicepremier Waldemar Pawlak likwiduje departament ministerstwa gospodarki zajmujący się dywersyfikacją dostaw ropy i gazu. Wiceminister Eugeniusz Postolski, któremu podlega departament, potwierdza tę wersję i przyznaje, że departament ds. dywersyfikacji zostanie zlikwidowany. Powód? – Dubluje on kompetencje departamentu ropy i gazuDepartament dywersyfikacji dostaw nośników energii w Ministerstwie Gospodarki to zapowiedź, że dywersyfikacja źródeł energii będzie polegała na rozwoju biopaliw i gazyfikacji węgla, reklamowanej przez ministra gospodarki Waldemara Pawlaka?

Stary Departament ma już nowego dyrektora. Został nim Andrzej Chwas, dotąd pracujący w Ministerstwie Skarbu m.in. jako specjalista od Polmosów a, pracownicy Wipiera i Naimskiego [PiS] lwia część sama zrezygnowała z pracy, bo obecne kierownictwo resortu MG nie dawało im nic do robienia.

OPINIA

Czekam na dalszy rozwój wypadków kwestia bezpieczeństwa energetycznego i dywersyfikacji jest  ważna dla Polski, pozostawienie samopas bez nadzoru , może obfitować w nieprzewidywalne ryzyka.

Reklamy

1 komentarz so far
Dodaj komentarz

Bezpieczeństwo energetyczne to sprawa nie tylko gospodarki, musi ona łączyć w zespole interdyscyplinarnym ludzi różnych resortów, abyśmy mieli „gruntowną wiedzę na temat gazu, ropy, prądu” – powiedział w piątek dziennikarzom premier Donald Tusk.
Szef rządu wyjaśniał przyczyny powołania w końcu lutego zespołu do spraw bezpieczeństwa energetycznego. Zespół, powołany zarządzeniem premiera, ma być organem pomocniczym Prezesa Rady Ministrów.

Premier podkreślił, że w zespole, w którym zasiada Waldemar Pawlak, są także przedstawiciele m.in. służb specjalnych, MSZ oraz fachowcy od energetyki. Zdaniem wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, bardzo dobrze się stało, że premier osobiście zaangażował się w kwestie bezpieczeństwa energetycznego. „To pokazuje, jak wysoką rangę przykłada obecny rząd, w porównaniu z poprzednim, do sprawy bezpieczeństwa energetycznego” – zaznaczył.

Zródło PAp i Onet
http://wiadomosci.onet.pl/

Komentarz - autor: kejow
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: